,,Būk matomas kelyje“

Jūrės bendruomenės nariai ir policijos atstovas dalino atšvaistus

Jūrės kaimo bendruomenė dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“. Projekto tikslas – šviesti bendruomenės narius ir visus gyventojus saugaus eismo srityje, skatinti saugiai elgtis kelyje, mokyti, kaip išvengti skaudžių nelaimių. Pirmasis šio projekto renginys ,,Dviratį mynė ir maži, ir dideli“ vyko 2012 m. rugpjūtį.

Beveik kiekvienais metais tamsiu paros metu dėl savo neatsargumo įvyksta daug eismo įvykių, kurių metu sužalojami ar žūsta žmonės. Dažnai nelaimių priežastimi būna pėstieji ir dviratininkai, kurie nesegi atšvaitų ar šviesą atspindinčių liemenių. Nelaimių būtų galima išvengti, jei dviratininkai ir pėstieji juos segėtų.

Žvarbią ir lietingą lapkričio šeštosios popietę Jūrės kaimo bendruomenėje buvo vykdoma akcija „Atšvaitas apsaugos tave nuo nelaimės kelyje tamsiu paros metu“.

Bendruomenės tarybos pirmininkė Loreta Urbštienė, tarybos narė Ingrida Bagdzevičienė kartu su Kazlų Rūdos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus bendruomenių policininku Andriumi Berenta lankė atokiose kaimo sodybose gyvenančius bendruomenės narius, judriausiame kelio ruože bendravo su eismo dalyviais dviratininkais ir pėsčiaisiais. Kadangi Jūrės kaime yra daug įmonių, todėl į darbą žmonės dažnai vaikšto pėsčiomis ar važiuoja dviračiais. Vaikai į Kazlų Rūdos ugdymo įstaigas taip pat vaikščioja pėsčiomis. Sutiktiesiems kelyje buvo dalinami atšvaitai, atspindinčios liemenės, kurios gali apsaugoti nuo nelaimės tamsiu paros metu.

Sustabdyti policijos pareigūno, žmonės buvo nustebę ir sutrikę, kad teiraujamasi, ar jie turi atšvaitus, atspindinčias liemenes, žibintuvėlius. Informuota, kad jei tamsiu paros metu tokių priemonių asmuo neturi, jis būtų baudžiamas. Po draugiško pokalbio dar kartą akcentuota, ką reiškia saugiai ir atsakingai elgtis kelyje. Supratę, kad Jūrės kaimo bendruomenės atstovai, bendradarbiaudami su policija, tiesiog nori apsaugoti juos nuo nelaimės kelyje, apsidžiaugė ir sakė suprantą šios akcijos svarbą. Dalyviai mielai rengėsi dovanotomis liemenėmis, akcijos dalyviai užsisegė atšvaitus, atsisveikinę su šypsenomis veiduose tęsė savo kelionę. Štai keli žmonių klausimai, jų išsakytos mintys: ,,O ar tikrai reikia liemenės dieną?“; ,,O kodėl Jūs taip darot?“; ,,Oi, kaip smagu“; ,,Ačiū, kad rūpinatės mūsų saugumu“.

Jūrės kaimo bendruomenė šį projektą vykdo kartu su Višakio Rūdos kaimo bendruomenės žmonėmis. 2012-11-10 Višakio Rūdoje vyko Višakio Rūdos bendruomenės 10–čio renginys, kuriame dalyvavo ir Jūrės bendruomenės atstovai. Norėdami, kad ir Višakio Rūdos kaimo bendruomenės nariai būtų saugūs kelyje ir po renginio saugiai grįžtų į namus, jiems taip pat buvo išdalinti atšvaitai, kurie, tikimės, tikrai buvo naudingi, nes renginys baigėsi jau sutemus.

Organizatoriai viliasi, kad ši saugaus eismo akcija yra svarbi visiems, kurie buvo aplankyti namuose, sutiktieji kelyje ar atšvaitus gavusieji renginyje. Išdalintos liemenės, atšvaitai ir kitos saugumo priemonės bus jų palydovai kelyje tamsiu paros metu.

Artėjant Pasaulinei žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimo dienai, kuri minima lapkričio trečiąjį sekmadienį, Jūrės kaimo bendruomenė vykdys trečiąjį ,,Eismo saugumas bendruomenėse“ projekto renginį. Visus, visus 2012 m. lapkričio 23 d. 18 val. kviečiame susirinkti prie kaimo kryžiaus ir prisiminti savo artimuosius, draugus ar pažįstamus, žuvusius auto avarijose.

Bendruomenės tarybos narė A. B. Vaitiekūnienė

  
Jūsų komentaras

Please enter your name

Please enter a valid email address

Please enter your message

KAZLURUDA.INFO – naujienos, įvykiai ir aktualijos © 2021 Visos teisės saugomos

WEB sprendimas: BEON

TVS: WordPress