Jūrės kaimo bendruomenė šventė įkurtuves

Marius ŽITKUS

Jūrės kaime – dviguba šventė. Balandžio pabaigoje duris atvėrė buvusioje mokykloje įsikūrę ir suremontuoti bendruomenės namai, o šių namų kieme kaimo gyventojų jau laukia naujai pastatyta pavėsinė-estrada, vaikų žaidimo aikštelė ir lauko treniruokliai. Atsinaujinti Jūrės kaimo bendruomenei padėjo europinė parama, gauta įgyvendinant parengtus projektus, kuriems lėšas skyrė Sūduvos vietos veiklos grupė ir Žemės ūkio ministerija.

Įkurtuvės sulaukė žmonių antplūdžio

Balandžio 27 d. Jūrės kaimo gyventojai susirinko į šventinį renginį, skirtą bendruomenės namų ir  lauko erdvei atidaryti. Renginyje apsilankė ir sveikinimus žodžius tarė savivaldybės meras Vytautas Kanevičius bei Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijos pirmininkė Reda Kneizevičienė. Susirinkuosius ir jų nuveiktus darbus laimino net trys kunigai. Pasidžiaugti kartu nuveiktais darbais sugužėjo kone 100 Jūrės kaimo gyventojų. Šventinę nuotaiką Jūrės kaimo bendruomenei dovanojo Višakio Rūdos kaimo kapela ir Motiejauskų šeimos ansamblis.

Bendruomenės nariai prisidėjo savu darbu

Pasak Loretos Urbštienės, kartu su šių projektų įgyvendinimu užbaigusios savo vadovavimą Jūrės kaimo bendruomenei, per pastaruosius dvejus metus jūriečiai savo kaimo labui paplušėjo kaip reikiant. Siekdami susikurti jaukią ir visus gyventojus vienijančią erdvę, kaimo gyventojai negailėjo nei savo laiko, nei pastangų. Europinės paramos lėšų ir savanoriško bendruomenės narių darbo vaisius – atnaujinti bendruomenės namai bei maloni aplinka aplink juos, suteiksianti galimybę čia laiką leisti tiek mažiausiems, tiek vyresniems kaimo gyventojams.
Paramos lėšų dėka bendruomenės namuose pakeistas stogas ir langai, atnaujintos bei apšiltintos vidaus sienos, pakeista santechnika ir elektros instaliacija – nudirbta darbų beveik už 120 tūkst. litų. Taip pat įsigytos priemonės aplinkos priežiūros darbams.
„Noriu padėkoti visiems bendruomenės nariams, o ypač Stasiui Motiejauskui, Juozui Vaitiekūnui ir Vytautui Augustanavičiui, negailėjusiems jėgų, kad Jūrėje atsirastų visus traukianti jauki vieta”, – bendražygiams dėkojo projekto vykdytoja L. Urbštienė, po įgyvendintų darbų nusprendusi pasitraukti iš bendruomenės pirmininkės pareigų. Pasak L. Urbštienės, atėjo laikas šiek tiek atsikvėpti nuo visuomeninės veiklos ir daugiau laiko skirti savo pomėgiams.

  
Jūsų komentaras

Please enter your name

Please enter a valid email address

Please enter your message

KAZLURUDA.INFO – naujienos, įvykiai ir aktualijos © 2021 Visos teisės saugomos

WEB sprendimas: BEON

TVS: WordPress