Kapų ramybę drumsčia vagys

Marius ŽITKUS

Miesto pakraštyje, pušų apsuptyje įsikūrusiose Kazlų Rūdos kapinėse amžinybėje besiilsintiems, nebeliko ramybės. Artimųjų pastangas puoselėti kapus niekais verčia bedieviai ilgapirščiai, be jokių sąžinės skrupulų nuo jų susirenkantys patikusius augalus, žvakes ir … paminklinius antkapius. Neseniai Kazlų Rūdos policijos komisariate pradėti du tyrimai dėl vagysčių kapinėse.

Niekdariams prireikė antkapio

Aplankyti artimojo kapavietę ir pasigesti ją žyminčio paminklo – sunkiai suvokiama, tačiau skaudi vienos Kazlų Rūdos šeimos patirtis. Kovo pabaigoje į kapines atvykę žmonės nustėro, neberadę paminklinio akmens. Tą pačią dieną nemalonius išgyvenimus teko patirti dar vienai kazlųrūdiečių šeimai – nuo jų prižiūrimos kapavietės dingo juodo akmens apdailos tvorelė. Apie šventvagiškas vagystes pranešta policijai, tačiau kol kas niekdariai nenustatyti.

Bedieviškas nežmoniškumas

Kazlų Rūdos seniūnė Ingrida Černiauskienė priblokšta dėl vagysčių, įvykdytų kapinėse. Nors automobiliu patekti į kapines galima tik per rakinamus vartus, seniūnė įsitikinusi, kad nuo bedievių asmenų tvora neapsaugo. „Kapinės – vieša vieta, į jas patekti gali kiekvienas norintis. Seniūnija rūpinasi bendrąja tvarka kapinėse, o kapai – gyventojų nuosavybė. Skaudu, kad juos niekina asmenys, kurių žmonėmis nedrįsčiau pavadinti”, – „Kazlų Rūdos laikraščiui” sakė I. Černiauskienė.

Prie kapo – nuosavu automobiliu

Kapinėse užkalbinta moteris, artimųjų kapavietę lankanti kone kasdien, teigė, kad pastaruoju metu jaučiamas žmonių susirūpinimas dėl padažnėjusių vagysčių. O smulkių, tačiau nemalonių niekšybių Kazlų Rūdos kapinėse netrūksta – neretai iš kapaviečių iškasami augalai, nurenkamos dailesnės žvakės, nuo neseniai mirusių kapų nesibodima nugvelbti gedulo krepšelių ar net vainikų. Pašnekovės manymu, galima tik įtarti, kad taip duonai užsidirba į gyvenimo pakraščius nusiritę asmenys, niekšišką uždarbį leidžiantys sąžinės nutildymui – alkoholiui. Moteris sako, kad nuo šiol atidžiau nužvelgia kiekvieną besilankantį kapinėse. Garbingo amžiaus kazlųrūdietę stebina kapinių lankytojų noras jose sukiotis su automobiliais, nors iš bagažinės iškraunamas tik nedidelis žemių, skirtų kapams, maišelis. „Juk visi puikiai žino, kad atsirakinti pagrindinius kapinių vartus galima su raktu, kuris laikomas prie medinio šulinio, tad ir važinėja kas kaip nori. Suprantu, kai į kapines atvažiuoja paminklą statantys žmonės, kurie išsikrauna priemones darbui. Tačiau kai jauni žmonės nebesugeba atsinešti nedidelių rakandų, tai ko čia stebėtis dėl vagysčių – kas besupras, ko ir kam reikia kapinėse”, – liūdnus pastebėjimus dėstė moteris.

Kontroliuos visus įvažiuojančius

Už Kazlų Rūdos kapines atsakingo seniūnijos darbuotojo Mindaugo Arbataičio teigimu, pastaruoju metu padaugėjo gyventojų nusiskundimų dėl kapų niokojimo, tad buvo griebtasi atitinkamų priemonių tvarkai sustiprinti. Nuo šiol į kapines patekti bus galima tik susitarus su jų prižiūrėtoju. Buvusios tradicijos palikti įvažiavimo vartų raktą visiems žinomoje vietoje nebeliko. M. Arbataičio nuomone, vagišiams daryti juodus darbus palengvina tai, kad ne visos kapinės yra apšviestos. Antrus metus Kazlų Rūdos kapines prižiūrintis tvarkdarys tvirtina, kad po pastarųjų vandalizmo įvykių niekadėjus tikimasi drausminti akylesniu teritorijos stebėjimu.

  
Jūsų komentaras

Please enter your name

Please enter a valid email address

Please enter your message

KAZLURUDA.INFO – naujienos, įvykiai ir aktualijos © 2021 Visos teisės saugomos

WEB sprendimas: BEON

TVS: WordPress