Padės atsikratyti streso

Ugnė LEONAVIČIŪTĖ

„Didelė Lietuvos problema – ne skaičius psichikos ligonių (jis yra maždaug vienodas visais laikais visuose kraštuose), o eilinių piliečių, save alaikančių labai normaliais, prasta dvasinė būsena“, – viename internetinių žiniasklaidos portalų rašė žinomas Lietuvos psichiatras Dainius Pūras. Būtent dėl šios priežasties psichikos sveikatos stiprinimas yra naudingas ir reikalingas ne tik sergantiems žmonėms, bet ir kiekvienam iš mūsų.

Psichikos sveikata svarbu rūpintis kiekvienam

Šiam tikslui per 2014 metus Kazlų Rūdos Pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) buvo atnaujintas Psichikos sveikatos centre (PSC) esantis užimtumo kambarys. Pasinaudojus Kazlų Rūdos savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, buvo įsigyti krėslai, muzikinis centras, muzikos įrašai, terapijai naudojami paveikslai ir kitos priemonės, padėsiančios tiek psichikos sveikatos problemų turintiems, tiek nuovargio ir streso kamuojantiems žmonėms atsipalaiduoti ir atrasti save.

„Šis projektas, įsigytos priemonės skirtos bendruomenei, taigi visiems žmonėms. Tiek sergantiems, kaip gydymas, greta medikamentinio gydymo, tiek sveikiems – profilaktiškai“, – pasakojo Projekto  vykdytoja, PSC socialinė darbuotoja Vilma Dabrilienė.

Sveikieji užimtumo kambario dar vengia

Projektą vykdanti V. Dabrilienė prasitarė, kad kol kas psichinės sveikatos sutrikimais nesiskundžiantys žmonės vengia užimtumo kambario. „Iki šiol mes neturėjome jiems ką pasiūlyti, anksčiau buvome orientuoti tik į sergančius, o dabar galime paslaugas teikti ir sveikiems žmonėms“, – pasakojo moteris. Dėl iki šiol visuomenėje gajos nuomonės, kad psichikos sveikatos centro duris atveria žmonės tik susidūrę su liga, sveiki žmonės jaučia baimę ir nerimą dėl aplinkinių požiūrio. „Pas mus nėra gerosios praktikos taikant tokią terapiją, dėl to žmonės žiūri įtariai ir vengia kreiptis į mus“, – nusivylimo neslėpė V. Dabrilienė.

Gausa atsipalaiduoti padėsiančių priemonių

„Atėjęs žmogus pats gali pasirinkti, kaip sustiprinti savo sveikatą. Žmonės sako, kad gali ir namuose atsisėsti, atsipalaiduoti, pasiklausyti muzikos, žinoma, žmonės gali, tačiau ar tai daro? Tiesiog nesuranda tam laiko. Taip pat, kaip sportuojant – namuose gali, bet vis atrandi svarbesnių reikalų, o atėjęs į sporto salę, jau esi įpareigotas sportuoti. Taip ir čia, jei jau atėjai, tai ir skirsi tą valandą atsipalaidavimui, nukeliausi mintimis ten, kur tau malonu“, – pasakojo projekto vykdytoja.

O priemonių atpalaiduoti kūną ir pailsinti mintis PSC užimtumo kambaryje tikrai netrūksta. Įsitaisius patogiame, maloniai siūbuojančiame krėsle galima paskaityti knygą, pasiklausyti švelniais garsais skambančios, mintis į šiltos saulės glostomą pajūrį ar atogrąžų mišką nukeliančios muzikos, akis paganyti į protą raminančiomis ar aktyvinančiomis spalvomis nutapytus paveikslus.

Trūksta bendradarbiavimo

PSC užimtumo kambaryje dirbanti V. Dabrilienė neslėpė, kad trūksta bendradarbiavimo ir iš bendrosios praktikos gydytojų. Moteris pasakojo, kad nors visi Kazlų Rūdos PSPC dirbantys gydytojai puikiai žino apie užimtumo kambarį, jie neskuba savo pacientams siūlyti atsipalaiduoti. „Norėtųsi, kad visi mūsų gydytojai kiekvieną dieną, uždarę savo kabinetų duris ateitų čia, atsisėstų į kėdę paklausyti švelnios raminančios muzikos, pažiūrėtų į paveikslą, atsipalaiduotų ir tada, atgavę jėgas, vėl eitų dirbti. Ir po mėnesio tikrai viskas pasikeistų. Visuomet reikia pradėti nuo savęs, patyrę atsipalaidavimą gydytojai galbūt pasidalintų ta gerąja patirtimi ir su savo pacientais“, – pasakojo projektą vykdanti moteris.

Didžiulis gyvenimo tempas, nesibaigiantys darbai, nuolatinis stresas – tai kiekvieno mūsų kasdieniniai palydovai. Dėl visų šių veiksnių kenčia ne tik mūsų kūnai, bet taip pat ir psichinė sveikata. „Mes neskiriame tiek dėmesio ir laiko savo psichinės sveikatai stiprinti, kiek reikėtų“, – su nusivylimu teisė V. Dabrilienė. Dabar, atnaujinus užimtumo kambarį, atsirado nepakartojama vieta kiekvienam nepabijojusiam jame apsilankyti kazlųrūdiečiui atpalaiduoti ne tik kūną, bet ir mintis, taip išsilaisvinant nuo kasdieninio streso ir nuovargio.

  
  1. Ištikrųjų vienas iš geriausių būdų išvengti streso yra masažas. Tada atsipalaiduoja visas kūnas ir nuslūgsta įtampa.

Jūsų komentaras

Please enter your name

Please enter a valid email address

Please enter your message

KAZLURUDA.INFO – naujienos, įvykiai ir aktualijos © 2021 Visos teisės saugomos

WEB sprendimas: BEON

TVS: WordPress