Mažuosius gyventojus nudžiugins vaikų žaidimų aikštelė

Šią savaitę posėdžiavusi Kazlų Rūdos miesto Vietos bendruomenės taryba (VBT) nusprendė iš valstybės gautas lėšas, numatytas vietos bendruomenių viešiesiems poreikiams tenkinti, skirti vaikų žaidimo aikštelei Maironio gatvėje įrengti.

Pasak Kazlų Rūdos miesto VBT pirmininkės Dalios Černauskienės, iš kelių svarstytų projektų nuspręsta pasirinkti vieną ir skirti jam visas numatytas lėšas – 3847 eurus. “Maironio gatvėje dar šiais metais atsiras moderni ir saugi vaikų žaidimų aikštelė, skirta mažiausiems miesto gyventojams. Prie šio projekto įgyvendinimo savo lėšomis taip pat prisidės Kazlų Rūdos savivaldybė,” – “Kazlų Rūdos laikraščiui” pasakojo D. Černauskienė. Miesto VBT pirmininkės teigimu, apsipręsti dėl finansavimo skyrimo vaikų žaidimų aikštelės projektui padėjo tai, kad šis projektas turi realias galimybes tapti tęstiniu. “Vietos bendruomenių savivaldos programos, savivaldybės ir privačių rėmėjų lėšomis ateityje būtų galima vaikų žaidimų aikštelę išplėsti, galbūt įrengti lauko treniruoklius suaugusiems,” – sakė D. Černauskienė.

Apie Vietos bendruomenių savivaldos programą

Vietos bendruomenių savivaldos programa, kuria siekiama skatinti bendruomenes visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauti priimant sprendimus dėl lėšų panaudojimo, tenkinat vietos bendruomenių viešuosius poreikius, pirmą kartą buvo pradėta įgyvendinti 2012 metais. Programa įgyvendinama, siekiant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos strateginio tikslo – siekti bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų partnerystės su valstybės ir savivaldybių institucijomis, jų plėtros ir aktyvaus dalyvavimo socialinėje veikloje.

Programos įgyvendinimui kasmet iš valstybės biudžeto buvo skiriama 2316960 Eur (8 mln. Lt). 2015 m. iš valstybės biudžeto skirta 2606580 Eur (9 mln. Lt). Savivaldybėms lėšos paskirstomos pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pateiktą informaciją apie dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį asmenų skaičių savivaldybėse. Lėšų paskirstymas savivaldybėms tvirtinamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu.

“Kazlų Rūdos laikraščio” inf.

  
  1. Labai teisingai paršė Andrius,kad aikštelė yra tikrai nesaugi.Kaip kiekvieną dieną einu su mažu vaikučiu pažaisti į žaidimo aikštele,tai patikėkit,kad bijai,kad koks vaikas nepataikytų akmenuko i vaikutį,nes kaip supantis stabdo kojom,tai nežiuri,kad laksto ir dar daugiau vaikų.Bet čia dar neviskas batai drabužiai nuo skaldelės buna balti.O ateis vasara išvis dulkės kils.Vaikučiam tai žaidimo aikštelei skalda išpilta,o gimnazijos kieme visur minkšta danga.Tikiuosi kad iki vasaros bus išklota ir vaikučių aikštelei minkšta danga

    • Mažiau svaikite, džiaukitės kad ir tokia turit. Jei netinka, pasistatykit geresne už savas lėšas.

    • Kurkite bendrijas, kaupkite pinigus savo namo sąskaitoje. Iš tų pinigų darykite ką tik norit: renovuokit namus, tvarkykitės stogus, mašinų stovėjimo aikšteles, laiptines, žaidimų aikšteles, gėlynus ir želdynus. Butai privatūs. Visi nuosavų valdų gyventojai viską daro patys. Kuo daugiabučių geresni? Jei privatizuojant būstus žmogus nusipirko butą – tai jis pagal renovacijos programas turi teisę gauti didžiules kompensacijas – tereikia tuo tik užsiimti. Bet tie, kas nusipirko seną kiaurą alytnamį – jokios paramos niekada negaus, net 5 proc. niekas nekompensuos. Jau vien tame didžiulė neteisybė ir nelygybė. Mūsų daugiabučių gyventojai per 25 nepriklausomybės metus niekaip nesugeba sukurti bendrijų, susitarti kaimynystėje, patys kolektyviai rūpintis savo gerbūviu. O šokdinti valdžią ir keiksnoti už dykai byrančias gėrybes ( šiuo atveju aikštelę) vai kaip mokam…

  2. Tai kaip ta vaikų žaidimų aikštelė?? Ar patenkinta bendruomenė? Gal kas jau pasikeitė?

  3. Kas dar gero..? 🙂

  4. Na turiu pasakyt, kad ši aikštelė visiškas š. Išpilta akmenukais kuriais aišku vaikai ima mėtytis. Trimečiui vaikui užkelti koja ant pirmo čiuožyklos laiptelio neįmanoma. Betono užlipus į viršų nėra kur normaliai pasilaikyti vaiko rankutes per mažos todėl tenka laikytis kur papuola. Žodžiu nesaugi aikštelė visiškai. Supynės tinkamos tik didesniems vaikams ir tai nelabai nes didesni siekia kojomis žemę o mažesni nesugeba patys užlipti ir pasilaikyti. Kažkoks lenkiškas brokas, kitaip nepavadinsi

  5. Sveikintinas žingsnis !!! Bendruomeniu sekantis žingsnis bus idiegti vaikams pagarba kuriamai aplinkai svariai ir saugiai . Mokinti vaikus gerbti vieni kitus, suaugusius, pakelti kad ir kito numestą šiukšlę ir nesipykti, nesimušti .

  6. Infrastruktūrą kad gerina gerai, bet kur čia programos tikslas – „bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų partnerystė su valstybės ir savivaldybių institucijomis“ ?

Jūsų komentaras

Please enter your name

Please enter a valid email address

Please enter your message

KAZLURUDA.INFO – naujienos, įvykiai ir aktualijos © 2021 Visos teisės saugomos

WEB sprendimas: BEON

TVS: WordPress