Mokyklose ir darželiuose vyksta neterminuotas streikas

Šią savaitę šalies mokyklų pedagogai pradėjo neterminuotą streiką, kuriuo siekia didesnių atlyginimų bei kitų pertvarkų.

Pirmadienį į streiką buvo įsitraukusios daugiau kaip 230 bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ir neformaliojo ugdymo įstaigų. Iš viso šalyje yra daugiau kaip 2300 tokių įstaigų, tad streikas apėmė maždaug dešimtadalį jų. Kazlų Rūdos savivaldybėje prie streiko prisijungė dviejų švietimo įstaigų atstovai: Plutiškių gimnazijos ir Kazlų Rūdos pradinės mokyklos pedagogai.

Mokytojai reikalauja, kad nuo rugsėjo būtų pradėta įgyvendinti algų kėlimo programa, be to, siekia, kad būtų atsisakyta per krizę įvestų vadinamųjų atlyginimų žirklių, kurios esą leidžia švietimo darbuotojams už tą patį darbą nustatyti nevienodą atlygį.

Vilniuje mokytojai į mitingą atėjo su emigracijai paruoštais lagaminais

Vilniuje mokytojai į mitingą atėjo su emigracijai paruoštais lagaminais

Būtent dėl pastarojo reikalavimo stringa pedagogų ir Vyriausybės atstovų derybos. Jam įgyvendinti reikia apie 18 mln. eurų, kurių Švietimo ir mokslo ministerija sistemos viduje sako nerasianti, savo ruožtu Finansų ministerija ir premjeras nepritaria valstybės biudžeto peržiūrėjimui. Streiko organizatoriai sutiko sumažinti savo reikalavimus iki 12,8 mln. eurų.

Nemenką šurmulį šią savaitę sukėlė ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus mesti kaltinimai profsąjungoms, neva šioms įtaką gali daryti Rusija. Vėliau šalies premjerui teko atgailauti ir teisintis, neva buvo ne taip suprastas.

Savivaldybėje streikuoja dvi mokyklos

Kazlų Rūdos savivaldybėje streikuoti pasiryžo Kazlų Rūdos pradinės mokyklos ir Plutiškių gimnazijos pedagogai. Pasak savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos Betos Zaveckienės, streike iš viso dalyvauja 51 pedagogas. B. Zaveckienės teigimu, mokytojai nuo streiko nebuvo atkalbinėjami, tačiau streikuojantiems pedagogams už nevedamas pamokas atlyginimai nebus mokami. Švietimo skyriaus vedėja teigia esanti problemų sprendimo dialogo būdu šalininkė. „Manau, kad jeigu būtų viena vieninga švietimo darbuotojų profsąjunga, o ne šešios, tai būtų lengviau randami susitarimai su Lietuvos Respublikos Vyriausybe“, – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ sakė B. Zaveckienė.

Kazlų Rūdos pradinės mokyklos direktorė Lina Laužaitienė „Kazlų Rūdos laikraščiui“ pasakojo, kad šios švietimo įstaigos pedagogai yra ryžtingi ir nusiteikę streikuoti iki tol, kol pavyks rasti susitarimą su Vyriausybe. Visgi, pasak L. Laužaitienės, tokia situacija nėra maloni ir kelia tam tikrų rūpesčių. Mokykloje streikuoja 26 pedagogai. Kazlų Rūdos pradinės mokyklos vadovės teigimu, tėveliai mokytojams dėl to, kad pamokos nevyksta, nepriekaištauja, juos remia ir palaiko pedagogų ryžtą savo interesus ginti streikuojant.

Irena Kašauskienė, Plutiškių gimnazijos direktorė sako, kad streikuojančių pedagogų nuotaikos geros, mokytojus džiugina bendruomenės palaikymas. Ugdymo procesas mokykloje vyksta, nes streikuoja 25 pedagogai iš 31.

I. Kašauskienės teigimu, sulaukta keleto griežtesnių gimnazistų tėvų skambučių, tačiau absoliuti dauguma tėvų mokytojams reiškia palaikymą ir linki stiprybės. „Nors vyksta streikas, mokinius kviečiame atvykti į mokyklą ir stengiamės organizuoti pamokas“, – teigė Plutiškių gimnazijos direktorė.

Atlyginimai mokytojams šiek tiek didinti nuo 2016 metų sausio.

Ministerijos skelbiamais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis Lietuvos mokytojo atlyginimas, neatskaičius mokesčių, siekia 823,4 euro per mėnesį. Tačiau trečdalis mokytojų dirba nepilnu krūviu, apie dešimtadalis visų pedagogų turi mažiau kaip devynias pamokas per savaitę. ,

„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.

  
  1. ne algas reikia kelti, o vaikų skaičių klasėse mažinti, kurti naujas darbo vietas, gerinti darbo sąlygas mokytojams… jau tos profsąjungos…

  2. kol pinigai lietuvos biudzete bus svaistomi tol tvarkos nebus biudzetinese istaigose.

Jūsų komentaras

Please enter your name

Please enter a valid email address

Please enter your message

KAZLURUDA.INFO – naujienos, įvykiai ir aktualijos © 2021 Visos teisės saugomos

WEB sprendimas: BEON

TVS: WordPress